Nezaradené

Lego robí stavebnice zábavnejšie a kreatívnejšie

Všetky deti majú právo na to, aby sa bavili, a aby bolo ich hranie kreatívne, zábavné a takisto náučné, keďže je známym pravidlom to, že keď sa deti hrajú, učia sa. Preto ak ako rodičia premýšľate nad tým, aká hračka by pre vašich drobcov bola najlepšia, určite začnite uvažovať nad stavebnicami Lego.

Lego od svojich začiatkov – kedy boli jeho stavebnice zložené zväčša z farebných, takmer úplne obyčajných dielikov – prešlo dlhú cestu. Dnes môžeme listovať niekoľkostranovými katalógmi plnými Lego produktov, o ktorých sa nám v detstve ani len nesnívalo. Značka Lego však už nie je iba pre deti, svoje si v nej nájde takmer každý. A vôbec nezáleží na tom, či ide o tých najmenších, školákov, tínedžerov alebo dokonca dospelých.

S Legom si užijú voľný čas všetky vekové kategórie

Začneme Legom, ktoré je určené pre tých najmenších – Lego Duplo. Stavebnica je pre deti od jeden a pol až do päť rokov. Tieto farebné skladačky sú rozdelené na rôzne typy, ktoré majú v prvom rade vašich drobcov zabaviť, no takisto pomáhajú položiť základy dôležitým míľnikom ich vývoja. Vďaka Legu si vybudujú lepšiu motoriku; spoznajú svet a spôsob, akým funguje; učí ich rozprávať a komunikovať s okolím a svojimi rovesníkmi; nadobudnú lepšie sebavedomie a lepšie vyjadria vlastné pocity.

Stavebnice Lego sú tematicky rozdelené do rôznych kategórií a jednou z najväčších je Lego City, ktorých sety sa týkajú mestského života (čo naznačuje aj samotný názov). Deti si môžu s týmito kolekciami vytvoriť policajnú a hasičskú stanicu, letisko, prístav alebo vlakovú stanicu, alebo čokoľvek, s čím sa môžu bežne stretnúť v meste. Vďaka týmto stavebniciam lepšie pochopia, ako funguje svet okolo nich a ktovie, možno ich Lego inšpiruje k povolaniam, ktoré by chceli robiť v budúcnosti.

Ďalšou z populárnych tém je Lego Technic, ktorého funkcie aj dizajn nielen vyzerajú pokročilejšie, ale takisto sú aj náročnejšie na stavanie ako klasické Lego kocky, ktoré všetci poznáme. Vaši drobci si vďaka setom Lego Technic môžu postaviť autá, motorky, nákladiaky, lietadlá, robotické ruky či dokonca dinosaurov a iné tvory. Keďže skladanie konštrukcie je zložitejšie ako pri obyčajnom Legu, tieto stavebnice sú určené pre staršie deti.

Pri téme Lego Architecture sa zabavia nielen deti, ale aj tínedžeri a dospelí. Všetky sety v tejto kolekcii sa skladajú z dielikov a návodov na vytvorenie slávnych modelov budov a pamiatok z celého sveta. Ak chcete mať doma zmenšené verzie monumentov, ktoré ste navštívili alebo o ktorých snívate, že sa na nich jedného dňa pôjdete pozrieť, stavebnice Lego Architecture určite stoja za to, aby boli vystavené na poličke u vás doma.

Samozrejme, že témy, čo sme spomenuli, sú len zlomkom toho, čo všetko teraz v Legu nájdete. Populárne filmy, seriály a rozprávky, na ktorých väčšina detí (aj časť dospelých) fičí, môžete nájsť v špeciálnych kolekciách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.